Department of Electrical and Electronics Engineering

Message from the Department Head

Kıymetli Öğrenciler,

Parlak bir geleceğe ulaşmak adına tercih ettiğiniz Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (EBYÜ EEM) Bölümüne hoş geldiniz.

Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümümüzün amacı; misyon ve vizyonumuz doğrultusunda,  elektrik enerjisinin üretimi, iletimi, dağıtımı, enerji sistemleri ve elektrik enerjisi ile çalışan her türlü elektrikli cihaz ve makinelerinin; tasarımı, geliştirilmesi, korunması, kontrolü, güvenliği ve işletilmesi, elektronik devreler, biyomedikal sistemler, haberleşme sistemleri, bilgisayar donanımı ve yazılımı; görüntü işleme, otomasyon ve kontrol; elektromanyetik alanlar, güç elektroniği konularında ulusal ve uluslararası düzeyde çalışabilecek, araştırma yapabilecek Elektrik-Elektronik Mühendisleri ve bilim insanları yetiştirmektir. Bölümümüz bu amaç doğrultusunda azim, kararlılık ve başarılılık ilkesiyle nitelik ve nicelik yönünden başarılı mühendisleri piyasaya kazandırmak üzere 2012 yılından itibaren eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

1 Profesör, 3 Doçent, 3 Dr. Öğr. Üyesi ve 11 Araştırma Görevlisinden oluşan genç, donanımlı ve dinamik akademik kadromuz ile hedefimiz sizlerin elektrik makinaları, güç elektroniği, elektromanyetik alanlar, mikrodalga tekniği, elektronik, devre ve sistem analizi, haberleşme ve daha birçok araştırma alanında mesleki ve teknik olarak bilgi, birikim ve donanımla yetişmenizi sağlamaktır.

Elektrik - Elektronik Mühendisi olarak mezun olacak olan siz değerli öğrencilerimizden beklentimiz, bilgi ve teknoloji çağının gereklerine uygun yenilikçi yaklaşımlar ve bilimsel doğrular çerçevesinde kazandığınız bilgi ve becerilerinizi daha da ilerletecek gayrette olmanız, sizden sonraki nesillere daha iyi bir dünya bırakma bilinci içerisinde mesleğinizin gerekliliklerini yerine getirmenizdir.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ailesi adına hepinize eğitim-öğretim hayatınızda ve mühendislik hayatınızda başarılar diliyor, bu süreçlerde elde edeceğiniz başarılarınızdan dolayı tebrik ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle..

Asst. Prof. Dr. Naim Süleyman TINĞ

Department Head

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Yalnızbağ Yerleşkesi
Mühendislik Fakültesi,  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü
24100 Erzincan/TÜRKİYE
 
 
Phone: +90 (0446) 224 00 88
Fax: +90 (0446) 224 00 77