erzincan binali yıldırım üniversitesi

İnşaat Mühendisliği Bölümü

” Sevgili öğrencilerimiz ve öğrenci adaylarımız, bölümümüz tanıtım sayfasını lütfen takip ediniz. Güncel etkinlikler ve bölümümüz tanıtım videoları sizlerle paylaşılacaktır.  Bölüm sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. “

– Doç.Dr. Hakan Yalçıner

 

2010 yılında kurulan İnşaat Mühendisliği Bölümümüz 11 Öğretim Üyesi, 2 Öğretim Görevlisi ve 10 Araştırma Görevlisinden oluşan bir kadroya sahiptir. Bölümümüz, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında, normal ve ikinci öğretimde toplam 97 öğrenci kontenjanı ile eğitime başlamıştır. Bölüme kayıt yaptıran öğrencilerimiz zorunlu derslerin yanında seçmeli dersler de almak sureti ile mezun olabilmek için 240 AKTS’yi toplamak zorundadırlar.  Normal öğretim ve ikinci öğretim programlarında dersler ve istenilen mezuniyet kredileri aynıdır. Öğrenim süresi dört yıl olan İnşaat Mühendisliği bölümünden öğrenciler, “İnşaat Mühendisi” unvanı ile mezun olmakta ve İnşaat Mühendisliği Lisans diploması almaktadırlar.

inşaat mühendisliği bölümü

Etkinlik ve Organizasyonlar

Bölümümüzde tüm ders yılı boyunca etkinlik ve organizasyonlar planlanmaktadır. Ana sayfamızdan takip edebilirsiniz.

DASK Yarışması

İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerimiz DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarım Yarışması’na katıldılar.  Yarışmaya katılmaya hak kazanan 24 takım arasından  en iyi Yarışma Ruhu Ödülü’nü kazanan öğrencilerimiz aynı zamanda En İyi Deprem Performansı kategorisinde beşinci oldular.

Beton Kano Yarışması

İnşaat Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri, bölüm laboratuvarlarında yoğun teorik ve deneysel çalışmalar sonucu ürettikleri Beton Kanoları, bölüm hocaları ve öğrencilerinin katılımıyla Erzincan Ekşisu’da bulunan gölette yarıştırdılar.

"Değişme" Adlı Konferans

Prof. Dr. Tuğrul Tankut konferansta yaşam, insan, eğitim ve mühendislikte yaşanan değişimleri anlatarak yaşadığı tecrübeleri öğrenciler ile paylaştı. 

“Akademik Araştırma Nasıl Yapılır?” konulu etkinlik

İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim elemanları tarafından bölüm öğrencilerine bilimsel araştırmanın nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgiler verilmiştir. Etkinlik kapsamında katılım sağlayan öğrencilere katılım belgeleri ile birlikte hediyeler takdim edilmiştir.

En Yüksek Dayanımı En Düşük Maliyet ile Üret” adlı Yarışma

Yarışma süresince malzeme temini, bilimsel araştırma, maliyet ve dayanım analizi gibi mühendisliğin temel prensiplerini bizzat yaşayarak öğrenen,takım çalışması içerisinde birbirleriyle rekabet eden 6 grup, elde ettikleri dayanım/maliyet değerlerine jüri üyeleri tarafından verilen ortalama sunum puanları da eklenerek değerlendirilmişlerdir.