Fakültemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Alperen BULUT tarafından “EN YÜKSEK DAYANIMI EN DÜŞÜK MALİYET İLE ÜRET” adlı beton yarışması düzenlenmiştir. Yarışma süresince malzeme temini, bilimsel araştırma, maliyet ve dayanım analizi gibi mühendisliğin temel prensiplerini bizzat yaşayarak öğrenen,takım çalışması içerisinde birbirleriyle rekabet eden 6 grup, elde ettikleri dayanım/maliyet değerlerine jüri üyeleri tarafından verilen ortalama sunum puanları da eklenerek değerlendirilmişlerdir.
Yarışmaya Fakültemiz Dekan yardımcıları sayın Prof.Dr. Mehmet Ali YILDIRIM, Dr. Öğr. Üyesi Fulya ASLAY ayrıca İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan YALÇINER ile birlikte bölümdeki birçok öğretim  elemanı destek vermişlerdir.
Yarışmaya katılan 6 grubun isimleri ve katılan öğrencilerimizin bilgileri aşağıdaki gibidir.
  1. Tamamlama grubu: Murat GÜL, Yusuf ACAR, Mustafa KARAKAŞ, Aykut SÜZGÜN, Ufuk GELİŞKEN
  2. La casa de beton grubu: Suat ALTUN, Veysel OKAY, Ahmetcan burak NAZIR, Alperen YİNANÇ, Derman DEMİR
  3. Güven beton: Ecenur tuba YETİŞ, Selin BOZ, Senem KOÇAK, Muhammed ATILGAN, Akif berke ÖZTÜRK
  4. Şehrin azizleri grubu: Muhammed emin KOCAMAN, Hüseyin haktan BAYRAKÇI, Abdulsamet OKUMUŞ, Habib GÜRBÜZER, Kadir nurhak CENGİZ
  5. Optimum beton: Muhammet sait ÇAĞLAR, Murat TİTİRİNLİ, Sefa ATLI, Emrah ERDEN, Zafer BOZBEY
  6. Makina grubu: Yunus emre ERSİN, Akın BEKTAŞ, Beyza TOP, İbrahim GÜNCİ, Selamican HASDEMİR
Yarışma sonunda birincilik ödülünü “Tamamlama” isimli  grup almıştır ve kendi istekleri neticesinde ödül bölüme bağışlanmıştır. Yapılan değerlendirme üzerine birincilik ödülü tüm yarışmacı gruplara eşit bir şekilde dağıtılmıştır.
Yarışmanın en başından sonuna kadar süreci takip edip büyük emek harcayan organizasyon komitesi üyeleri; Muhammet TAŞDEMİR, Hüseyin DENİZ, Enes buğra KARAHAN, Rabia OFLİ, Mehmet can UÇAR, Ali TALAY, Hamza YILMAZ ile birlikte yarışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.